علی قمبری،پدر لیلا، در سال ۱۹۹۷ تحصیلات خود را رها  و این کافه را راه اندازی کرد. امروزه علاوه بر شعبه اصلی،۱۰  شعبه دیگر از این کافه در سرتاسر سیاتل راه اندازی شده است.

لیلا از کودکی در کافه پدرش با قهوه آشنا شده بود و بعد از نوجوانی شروع به تهیه قهوه به طور حرفه ای کرد.

اولین مسابقه ای که لیلا در آن شرکت کرد،مسابقه باریستا در منطقه شمال غرب آمریکا (NWRBC) در سال ۲۰۱۰ بود. در آن زمان لیلا از کسب و کار خانوادگی خود دور شده بود و با گروهی دیگر همکاری می کرد. او در این مسابقه سوم شد. او در همان سال و سال های  2011 و ۲۰۱۲ در مسابقات باریستا ی آمریکا شرکت کرد، اما در هیج کدام برنده نشد و مسابقه سال ۲۰۱۴ اولین مسابقه ای بود که لیلا در آن به مقام اول رسید.

تصویر لیلا قمبری در مسابقات

نوشیدنی مخصوص لیلا در مسابقه:

لیلا قمبری در مسابقه از قهوه السالوادور استفاده کرد. نوشیدنی مخصوص او ترکیب عسل به دست آمده از شکوفه ی قهوه ،مربای میوه ی قهوه و اسپرسو بود که با سوزاندن چوب درخت قهوه دودی شده بود. تمامی مواد به کار رفته در این نوشیدنی نیز از مزرعه ای در السالوادور آورده شده بود.

خانواده قمبری علاوه بر فعالیت در انجمن قهوه ایران ،همواره از مردم و به خصوص باریستاها ی کشورشان حمایت کرده اند و پس از قهرمانی لیلا در مسابقات باریستا آمریکا در سال ۲۰۱۴ ،او و خانواده اش الهام بحش بسیاری از باریستا ها در ایران شدند.  

منبع: Barista Magazine 

لیلا قمبری (قنبری) مشهور ترین باریستای ایرانی و قهرمان بزرگترین مسابقه باریستا در سال ۲۰۱۴ است. او  در این مسابقه از طرف کافه پدرش( Cherry Street Coffee House) شرکت کرد و جزو معدود باریستا هایی است که از یک کسب و کار خانوادگی به قهرمانی این مسابقات رسیده اند.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *