روز جهانی قهوه

روز جهانی قهوه

مشخص نیست اولین بار چه کسی و چگونه روزی را برای بزرگداشت قهوه جشن گرفت. اما چیزی که واضح است،این است که خیلی از مردم در بسیاری از کشور ها یک روز در سال را برای بزرگداشت این نوشیدنی خوش رایحه جشن می گیرند. در این روز بسیاری از کافه ها قهوه هایی با تخفیف یا حتی رایگان ارائه می کنند. همچنین از روز جهانی قهوه برای آگاه سازی مردم در جهت ترویج تجارت عادلانه قهوه وبهبود شرایط  کشاورزان قهوه استفاده می شود.

کشور های مختلف روزهای متنوعی را به عنوان “روز ملی قهوه” در نظر گرفته اند. چند کشور از جمله کانادا،اتیوپی،آمریکا، مالزی و… روز 29 سپتامبر را جشن می گیرند اما در سال 2015 انجمن جهانی قهوه 1 اکتبر را به عنوان روز جهانی قهوه در نظر گرفت تا عاشقان قهوه در سرتاسر دنیا در یک روز علاقه خود را به این نوشیدنی نشان دهند.

فرقی ندارد که از طرفداران قهوه های لاته،اسپرسو یا هرکدام از انواع قهوه هستید، میتوانید امروز کمی از وقتتان را به نوشیدن قهوه مورد علاقه تان اختصاص دهید تا جشن این روز را به شیوه خودتان برگزار کنید.

تیم سریزو کافی روز جهانی قهوه را به شما تبریک می گوید. امیدواریم بتوانیم با ارائه اطلاعات کامل و به روز این نوشیدنی محبوب را برایتان دلچسب تر کنیم. 

هاله نقیبی

اضافه کردن نظر

Categories count color

سریزو کافی

دنیای وسیع قهوه های تخصصی در عین سادگی از پیچیدگی‌های بالایی برخوردار است.گونه‌های متفاوت قهوه هر کدام شخصیت منحصر به فردی دارند.
تصور کنید با سیب‌هایی مواجه هستید.که هرکدام طعم و ظاهری متفاوت دارند،در مکان های متفاوت رشد کرده اند و در شرایط متفاوتی استفاده می شوند. به طور مثال سیب زرد برای آبگیری، سیب سبز برای مهمانی و سیب قرمز برای مجالس رسمی پیشنهاد می‌شود.
به همین سادگی،همه این ها سیب هستند اما خصوصیت و کاربرد متفاوتی دارند
برای قهوه با گونه های مختلف هم همین اتفاق می‌افتد. قهوه های کشورهای مختلف گونه های مختلفی دارند که با طعم و عطر های متفاوتی روبرو هستیم.
اینکه ابزارهای متفاوتی به وجود آمده دقیقا به همین علت است.

ساند کلود سریزو کافی