دانه های قهوه سبز

آیا قهوه ی سبز به لاغر شدن کمک می کند؟

عصاره دانه های قهوه سبز چیست؟

احتمالاً تا حدودی از پژوهش هایی که در مورد نوشیدنی قهوه انجام شده است، اطلاع دارید. همچنین بحث در رابطه با دانه های قهوه سبز جنجالی است.

عصاره دانه قهوه سبز از دانه های خام رست نشده به دست می آید. دانه های قهوه حاوی ترکیبات معروف به اسید کلروژنیک هستند.عده ای بر این باورند که این ترکیبات اثر آنتی اکسیدانی دارند و به کاهش فشار خون و وزن کمک می‌کند .

رست کردن (تفت دادن) قهوه باعث کاهش مقدار اسیدکلروژنیک آن میشود به این خاطر نوشیدن قهوه رست شده فاقد تاثیر نمونه خام آن است. این عصاره به صورت قرص به بازار عرضه شده است و دوز معمول آن بین ۶۹ تا ۱۸۵ میلی گرم در روز است.

سطح اسید کلورژنیک در قهوه ی سبز و قهوه عادی

 آیا  قهوه سبز باعث کاهش وزن میشود؟

متاسفانه مطالعات زیادی در مورد اسید کلروژنیک و اثربخشی آن به عنوان مکمل های کاهش وزن انجام نشده است.  تعدادی از مطالعات انجام شده ، نشان می‌دهد که این عصاره می‌تواند پتانسیل کمک به کاهش وزن  را داشته باشد اما این تحقیقات مستندات زیادی نداشتند و در طولانی مدت انجام نشده بودند. در نتیجه شواهد کافی دال بر اینکه این مکمل ها  موثر هستند ،وجود ندارد و نیاز به تحقیقات بیشتری در این رابطه است.

قهوه سبز و کاهش وزن

عوارض جانبی

عوارض جانبی عصاره قهوه ی سبز و قهوه ی عادی (چون هر دو دارای کافئین هستند) مشابه اند.

عوارض رایج کافئین عبارتند از :ناراحتی معده ،افزایش میزان قند ،تکرر ادرار، مشکلات خواب، خستگی ، بی حوصلگی و عصبی شدن

اگر قصد مصرف مصرف قهوه ی سبز را دارید حتماً به نکات زیر توجه کنید:

از آنجا که مدارک مستند در مورد موثر بودن قهوه ی سبز برای کاهش وزن وجود ندارد، تاکنون چند شرکت به دلیل تبلیغات و ادعاهای دروغین در این رابطه جریمه شده اند. بنابراین اگر قصد خرید قهوه ی سبز را دارید حتماً در مورد استاندارد بودن  آن محصول شرکت مورد نظر تحقیق کنید.

خیلی از شرکت ها برای تبلیغ محصولات خود از کلمه ی “طبیعی” استفاده می کنند. باید توجه داشت که طبیعی بودن هر چیزی نشان دهنده ی بی ضرر بودن آن نیست. گیاهان بسیاری در طبیعت می رویند که سمی یا حتی کشنده اند.

   اگر بیماری ای،مخصوصاً دیابت یا فشار خون دارید، حتماً قبل از استفاده از این محصول با پزشکتان مشورت کنید.

منبع: Health Line

این مطلب چقدر مفید بود؟

با کلیک بر روی ستاره به آن رای دهید

امتیاز میانگین / ۵٫ تعداد رای:

هاله نقیبی

اضافه کردن نظر

Categories count color

سریزو کافی

دنیای وسیع قهوه های تخصصی در عین سادگی از پیچیدگی‌های بالایی برخوردار است.گونه‌های متفاوت قهوه هر کدام شخصیت منحصر به فردی دارند.
تصور کنید با سیب‌هایی مواجه هستید.که هرکدام طعم و ظاهری متفاوت دارند،در مکان های متفاوت رشد کرده اند و در شرایط متفاوتی استفاده می شوند. به طور مثال سیب زرد برای آبگیری، سیب سبز برای مهمانی و سیب قرمز برای مجالس رسمی پیشنهاد می‌شود.
به همین سادگی،همه این ها سیب هستند اما خصوصیت و کاربرد متفاوتی دارند
برای قهوه با گونه های مختلف هم همین اتفاق می‌افتد. قهوه های کشورهای مختلف گونه های مختلفی دارند که با طعم و عطر های متفاوتی روبرو هستیم.
اینکه ابزارهای متفاوتی به وجود آمده دقیقا به همین علت است.

ساند کلود سریزو کافی