تصویر باریستا لیلا قمبری در حال ریختن قهوه

لیلا قمبری: برنده مسابقه باریستا آمریکا سال 2014

علی قمبری،پدر لیلا، در سال 1997 تحصیلات خود را رها  و این کافه را راه اندازی کرد. امروزه علاوه بر شعبه اصلی،10  شعبه دیگر از این کافه در سرتاسر سیاتل راه اندازی شده است.

لیلا از کودکی در کافه پدرش با قهوه آشنا شده بود و بعد از نوجوانی شروع به تهیه قهوه به طور حرفه ای کرد.

اولین مسابقه ای که لیلا در آن شرکت کرد،مسابقه باریستا در منطقه شمال غرب آمریکا (NWRBC) در سال 2010 بود. در آن زمان لیلا از کسب و کار خانوادگی خود دور شده بود و با گروهی دیگر همکاری می کرد. او در این مسابقه سوم شد. او در همان سال و سال های  2011 و 2012 در مسابقات باریستا ی آمریکا شرکت کرد، اما در هیج کدام برنده نشد و مسابقه سال 2014 اولین مسابقه ای بود که لیلا در آن به مقام اول رسید.

تصویر لیلا قمبری در مسابقات

نوشیدنی مخصوص لیلا در مسابقه:

لیلا قمبری در مسابقه از قهوه السالوادور استفاده کرد. نوشیدنی مخصوص او ترکیب عسل به دست آمده از شکوفه ی قهوه ،مربای میوه ی قهوه و اسپرسو بود که با سوزاندن چوب درخت قهوه دودی شده بود. تمامی مواد به کار رفته در این نوشیدنی نیز از مزرعه ای در السالوادور آورده شده بود.

خانواده قمبری علاوه بر فعالیت در انجمن قهوه ایران ،همواره از مردم و به خصوص باریستاها ی کشورشان حمایت کرده اند و پس از قهرمانی لیلا در مسابقات باریستا آمریکا در سال 2014 ،او و خانواده اش الهام بحش بسیاری از باریستا ها در ایران شدند.  

منبع: Barista Magazine 

[aparat id=”9D6qg”]

لیلا قمبری (قنبری) مشهور ترین باریستای ایرانی و قهرمان بزرگترین مسابقه باریستا در سال 2014 است. او  در این مسابقه از طرف کافه پدرش( Cherry Street Coffee House) شرکت کرد و جزو معدود باریستا هایی است که از یک کسب و کار خانوادگی به قهرمانی این مسابقات رسیده اند.

هاله نقیبی

اضافه کردن نظر

Categories count color

سریزو کافی

دنیای وسیع قهوه های تخصصی در عین سادگی از پیچیدگی‌های بالایی برخوردار است.گونه‌های متفاوت قهوه هر کدام شخصیت منحصر به فردی دارند.
تصور کنید با سیب‌هایی مواجه هستید.که هرکدام طعم و ظاهری متفاوت دارند،در مکان های متفاوت رشد کرده اند و در شرایط متفاوتی استفاده می شوند. به طور مثال سیب زرد برای آبگیری، سیب سبز برای مهمانی و سیب قرمز برای مجالس رسمی پیشنهاد می‌شود.
به همین سادگی،همه این ها سیب هستند اما خصوصیت و کاربرد متفاوتی دارند
برای قهوه با گونه های مختلف هم همین اتفاق می‌افتد. قهوه های کشورهای مختلف گونه های مختلفی دارند که با طعم و عطر های متفاوتی روبرو هستیم.
اینکه ابزارهای متفاوتی به وجود آمده دقیقا به همین علت است.

ساند کلود سریزو کافی